top of page

Bitki bazlı protein kaynakları?

Biliyorum ilk ön yargı etten alınan protein bitki bazlı gıdalar kadar yeterli olmayacaktır yönünde olacak. Ama yanılıyorsunuz! Daha hafif daha kaliteli ve daha sağlıklı beslenerek protein kaynaklarına ulaşmak bitki bazlı besinlerle oldukça mümkün.


Hem de bazı besinleri görünce yok artık bunda bu kadar protein mi varmış diyebilirsiniz:) Hazırsanız başlayalım işte protein miktarı yüksek olan bitki bazlı gıdalar.


Bitki bazlı protein kaynakları

Şaşırdınız değil mi? Barbunyanın protein açısından zengin olduğunu çoğumuz biliyoruzdur ancak, özellikle kuruyemişlere ne demeli? Kabak çekirdeğinin 100 gramında tamı tamına 19 gram protein bulunuyor. Diğer yandan kuru baklagil grubunu da küçümsemeyelim. Çoğu kırmızı et grubundan fazla proteine sahipler. Ve tabi veganların oldukça yoğun kullandığı tofu'da da oldukça iyi miktarda protein bulunmakta. Son olarak bezelyeye de bir yorum yapacak olursak, bildiğiniz üzere bezelye toz olarak birçok protein içeceği veya protein tozu ürünlerinde yoğun olarak kullanılmakta. Bu açıdan da düşünecek olursak bezelye de protein açısından oldukça zengin bir besin.


Eee, peki ya sizin favoriniz hangisi? Bu listeden sonra değişikliğe gidecek misiniz?


Favori bitki bazlı protein besinin

8 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page