top of page

Beslenme düzeni hakkında bakış açınızı değiştirecek 3 Film önerisi!

Bu seride; beslenme düzeni seçiminizin hem kendinize hem de çevremize olan etkilerini çok daha detaylı olarak öğrenebileceğiniz Netflix belgeseli önerilerimizi bulacaksınız.

Öncelikle umuyoruz ki Netflix üyeliğiniz var:) Yoksa derhal üyeliği olan bir arkadaşımızdan şifreleri isteyerek başlayalım:) Daha sonra önerimiz aşağıdaki sırada dozu yavaştan arttırarak aslında hayvansal gıdaların hem kendimize hem de çevremize olan etkilerini izleyerek, bugüne kadar hiç farkında olmadığımız açıdan dünyaya tekrardan bakalım.


#1: Diyetler neden başarısız oluyor?


Diyetler kilo kaybına odaklandığı için başarısız olur. Beslenme tavsiyeleri çok basittir. Meyve ve sebze yemeli, çok fazla hazır gıda almamalı ve kalori alımınızı aktivite seviyenizle dengelemelisiniz.


#2: Sağlık Komplosu


Et, balık, yumurta ve süt ürünü tüketiminin sağlımıza olan olumsuz etkilerini ve önde gelen sağlık kuruluşlarının tutumlarını incelemektedir. Bitki bazlı beslenmeyi destekleyerek insan sağlığını ve doğayı korumayı amaçlamaktadır.#3: Cowspiracy


Hayvancılığın çevre üzerindeki etkisini ve çevre kuruluşlarının bu konudaki politikalarını araştıran bu belgesele göre çevresel yıkımın birincil kaynağı hayvancılıktır.


Unutma izle:)


Eğer öneri filmlerimizi beğendiysen düşüncelerini bize merhaba@sebzetarifi.com adresinden iletebilirsin. Ayrıca başka film önerilerin olursa lütfen ilet ve senin adına instagram hesabımızdan onları da paylaşmaktan çok mutlu oluruz!


18 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page